Vrtací kladivo

Vrtací kladivo

Vrtací kladivo

Pokud žijete v panelovém domě a přemýšlíte, zde koupit příklepovou vrtačku nebo vrtací kladivo, odpověď je vcelku jednoduchá.

S příklepovou vrtačkou sice díru do panelu navrtáte, ale bude vás to stát spoustu energie a pravděpodobně také nervů. Pro velni tvrdé materiály se používá právě vrtací kladivo.

Vrtací kladivo a jeho mechanismus

Vrtací kladivo je svým způsobem také příklepová vrtačka, ovšem využívá jinou technologii. Jedná se o elektropneumatický příklep. Název vychází z toho, že elektromotor vytváří pneumatický příklep pomocí pístu. Díky elektropneumatickému příklepu pak nemusíte na vrtací kladivo tlačit tak, jak je to nutné u klasické příklepové vrtačky.

Vrtací kladivo také seká

Vrtání s příklepem je hlavní funkcí, ovšem vrtací kladivo zvládá také vrtání bez příklepu a sekání. Pokud vypnete příklep, máte vrtačku, můžete jej ale také přepnout do polohy kdy je zapnutý příklep, ale hlava se neotáčí. Upnete sekáč a rázem máte z vrtacího kladiva sekací

Systém upínání SDS plus

Pro vrtací kladivo existuje speciální systém upínání vrtáku či sekáče, který má pojmenování SDS plus. Ve vrtáku či sekáči je drážka, která brání protočení nástroje. Upínání je jednoduché a obejde se bez sklíčidla.. Aby potom nedošlo k tomu, že s vámi bude vrtací kladivo točit dokola, je dobré, aby mělo momentovou spojku.

Náš tip: Na webu Maxi-Půjčky.cz se mimo jiné dočtete více o tzv. půjčkách online.

Další témata:

Zboží cz. - porovnání cen jednoduše a pohodlně
Slevomat wellnes pobyty pro dva
Nejlevnější sodastream v akci