Stojanová vrtačka

Stojanová vrtačka

Stojanová vrtačka

Své místo mezi vrtačkami má také stojanová vrtačka. Nejedná se sice o vrtačku, kterou si pořídíte do bytu, tedy pokud nejste zapřísáhlí kutilové kutilové, ale pokud vlastníte dům čí chalupu, může se vám stojanový vrtačka občas hodit.

Součásti stojanové vrtačky

Stojanová vrtačka bývá obvykle složena ze tří součástí. Jedná se o samonosný stojan, vlastní vrtačku a svěrák. Stojan bývá výškově nastavitelný, většinou s vertikálním a horizontálním posunem. Vrtačka může být buď přímo součástí stojanu nebo se může jednat o stojan, do kterého se uchycuje klasická vrtačka. Poslední součástí stojanové vrtačky je svěrák, do kterého se uchycují vrtané předměty.

Stojanová vrtačka pro přesné vrtání

Stojanová vrtačka je určena především pro vrtání přesných otvorů. Toho je dosaženo pevným uchycením jak samotné vrtačky, tak i vrtaného předmětu. Další výhoda stojanové vrtačky je při vrtání tvrdých materiálů, jelikož díky převodům a páce nemusíte požívat tolik síly.

Stojanové vrtačky – nabídka

Nabídka trhu je velká, stojanové vrtačky dnes vyrábí množství více či méně zavedených výrobců z celého světa. Můžete narazit na podobné výrobky, které se ovšem někdy až diametrálně liší cenou. To může být dáno rozdílem v použitých materiálech a kvalitou zpracování stojanové vrtačky.

Jak vybírat

Doporučujeme vybírat stojanové vrtačky především s ohledem na kvalitu, jelikož se jedná o hodně namáhané výrobky. Určitě se vyplatí zainventovat do zavedené značky, vyhnete se tím tak zklamání z krátké životnosti stojanové vrtačky, což se většinou stává u výrobců čínské provenience.

Náš tip: Na webu Maxi-Půjčky.cz se mimo jiné dočtete více o tzv. půjčkách online.

Další témata:

Zboží cz. - porovnání cen jednoduše a pohodlně
Slevomat wellnes pobyty pro dva
Nejlevnější sodastream v akci