Příklepová vrtačka

Příklepová vrtačka

Příklepová vrtačka

Není vrtačka jako vrtačka, podle konstrukce a způsobu použití rozlišujeme několik druhů vrtaček. Mezi nimi má své stálé místo příklepová vrtačka.

Najdete ji v každé druhé domácnosti a není se čemu divit. Podíváme se, jaké jsou její vlastnosti a k čemu se právě příklepová vrtačka používá.

Co je to příklepová vrtačka

Příklepová vrtačka se na první pohled nijak neliší od klasické vrtačky. Řekněme, že se spíše jedná o nadstavbu té klasické. Nadstavbou je zde právě mechanický příklep, který můžeme dle potřeby u příklepové vrtačky zapnout nebo vypnout.

Příklepová vrtačka – použití

Příklepová vrtačka se používá k vrtání děr do zdiva, čemu napomáhá právě funkce příklepu. Ideální požití je pro vrtání do měkčího zdiva, jako jsou například cihlové zdi. Vyvrtáte s ní také díru do panelu, ale docela se nadřete, jelikož příklepová vrtačka je limitována právě mechanickým příklepem. Pro tvrdší materiály je vhodnější vrtací kladivo.

Příklepová vrtačka – ceny

Kvalitní příklepová vrtačka stojí v řádu tisícikorun. Levnější, ale stále kvalitní, pořídíte již za něco méně než dva tisíce, dražší pak za něco přes pět tisíc korun. Můžete se také setkat s levnějšími, většinou vyrobenými v Číně, musíte ale počítat s tím, že taková příklepová vrtačka vám nevydrží o mnoho déle, než jaká je její záruční lhůta.

Nákup přes internet

Pokud chcete pořídit příklepovou vrtačku co nejlevněji, doporučujeme nákup přes internet, kde jsou ceny tradičně nižší než v klasických obchodech.

Náš tip: Na webu Maxi-Půjčky.cz se mimo jiné dočtete více o tzv. půjčkách online.

Další témata:

Zboží cz. - porovnání cen jednoduše a pohodlně
Slevomat wellnes pobyty pro dva
Nejlevnější sodastream v akci