Bourací kladivo

Bourací kladivo

Bourací kladivo

Bourací kladivo není nástroj, který byste v domácnosti moc často využili, tedy pokud si neděláte sami rekonstrukce. V tom případě by se vám mohlo hodit, jinak je ale bourací kladivo spíše nástroj určený pro profesionály.

K čemu slouží bourací kladivo

Základní využití pro bourací kladivo je k bourání středně tvrdých materiálů, jako je například zdivo nebo beton. U již zmiňovaných rekonstrukcí ho můžete využít pro vybourání zdí, podlah, osekání omítky nebo třeba dlaždic a obkladů. Univerzální bourací kladivo umí ale také vrtat s příklepem a bez něj.

Univerzální bourací kladivo

Univerzální bourací kladivo je podobné vrtacímu kladivu. Oba využívají elektropneumatický příklep. Rozdíl je v tom, kolik výkonu je přenášeno na vrtání a kolik na bourání. U vrtacího kladiva je větší část výkonu přenášena na vrtání, tedy otáčivý pohyb, bourací kladivo má pak maximum výkonu soustředěného do bourání.

Bourací kladivo – ceny

Pokud máte v úmyslu pořídit si bourací kladivo, budou vás asi zajímat také ceny. Tady záleží jaké máte na něj nároky. Pro občasné bourání si vystačíte s nástrojem za pár tisícovek, pokud bouráte častěji vyplatí se kvalitnější bourací kladivo, u kterého počítejte s cenou desíti až několika desítek tisíc korun.

Závěrem

Pokud potřebujete bourací kladivo jen k jednorázovému využití, máte také možnost využít některé z půjčoven nářadí a ušetřit tak nemalé prostředky.

Náš tip: Na webu Maxi-Půjčky.cz se mimo jiné dočtete více o tzv. půjčkách online.

Další témata:

Zboží cz. - porovnání cen jednoduše a pohodlně
Slevomat wellnes pobyty pro dva
Nejlevnější sodastream v akci