Aku vrtačka

Aku vrtačka

Aku vrtačka

Vrtačky se dnes vyrábějí v mnoha provedeních a jsou nenahraditelnými pomocníky na stavbě, v dílně i domácnosti. Jednou z oblíbených variant je akumulátorová vrtačka nebo také aku vrtačka, které se obejde bez napájecí šňůry.

Co je to aku vrtačka

Aku vrtačka je druh vrtačky, která nepotřebuje ke svému napájení přívodní šňůru. Její součástí je totiž malý akumulátor, ze kterého je napájena. Akumulátory jsou vyráběny o různých kapacitách, což ovlivňuje výdrž aku vrtačky. Čím větší kapacita, tím déle můžete s vrtačkou na jedno nabití pracovat.

Multifunkční aku vrtačka

Kromě vrtání používáme aku vrtačku také jako aku šroubovák nebo příklepovou vrtačku. Příkladem toho může být vyvrtání otvoru do zdi, vsazení hmoždinky a tím samým nástrojem, tedy za použití aku vrtačky, našroubování vrutu.

Aku vrtačka – výhody

Hlavní výhoda aku vrtačky je samozřejmě v tom, že nepotřebuje přívodní šňůru. Ne vždy máme totiž po ruce zásuvku anebo se pohybujeme ve složitém prostoru, kde by nám přívodní šňůra akorát komplikovala pohyb. Výhodou je také aku vrtačka a šroubovák v jednom, což se nám v praxi osvědčilo nejvíc.

Akumulátory

Dnes již existuje množství akumulátorů, kterými může být aku vrtačka osazena. Mohou se lišit kapacitou, jak jsme si popsali výše, ale také technologií. Nejmodernější akumulátory nejen pro aku vrtačky jsou již zbaveny paměťového efektu a je tedy možné je kdykoli dobíjet.

Náš tip: Na webu Maxi-Půjčky.cz se mimo jiné dočtete více o tzv. půjčkách online.

Další témata:

Zboží cz. - porovnání cen jednoduše a pohodlně
Slevomat wellnes pobyty pro dva
Nejlevnější sodastream v akci